Ośrodek Edukacji Ruchu Drogowego i Nauki Jazdy - Danuta Brychczyńska. Kursy prawa jazdy kat. A1,A,B1,B,C,E/B,E/C,D
Strona głównaAktualnościJakie jest obowiązkowe wyposażenie auta w Polsce?
Rozpoczęcie kursów
  Tygodniowy
Weekendowy

Kursy prawa jazdy kat. A1,A,B1,B,C,E/B,E/C,D

14.05.2018 - godz. 16.00

Wszelkie informacje pod numerem telefonu 504-113-338 lub 501-439-956 od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 - 18.00 oraz w soboty w godzinach 08.00 - 13.00

brak
Kursy ADR

 


 

brak
Kwalifikacja wstępna przyspieszona

 

Kursy rozpoczynamy codziennie!

 

brak
Certyfikat kompetencji zawodowych  

Rozpoczęcie kursu: 


 

Egzamin:

 

 

Szkolenie okresowe kierowców

 

Kursy rozpoczynamy codziennie!

 

brak

Jakie jest obowiązkowe wyposażenie auta w Polsce?

Czwartek, 2 sierpnia 2012

Legalizowana gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy ze znakiem homologacji są obowiązkowym wyposażeniem każdego auta w Polsce.

Dodatkowym, aczkolwiek nie wymaganym przepisami prawa wyposażeniem auta powinny być: apteczka, linka holownicza, koło zapasowe wraz z podnośnikiem oraz kluczem do kół, zapasowe żarówki i bezpieczniki, kamizelka odblaskowa.

Informacje te dotyczą jedynie aut osobowych. Taksówki, samochody ciężarowe, autobusy muszą posiadać dodatkowe wyposażenie, regulowane innymi przepisami

Gaśnica musi być ważna, można to sprawdzić na nalepce homologacyjnej umieszczonej na niej. Należy umieścić ją w łatwo dostępnym miejscu.

Trójkąt ostrzegawczy należy umieścić za uszkodzonym pojadem bezpośrednio za pojazdem w przypadku terenu zabudowanego, od 30 do 50 m poza obszarem zabudowanym, natomiast na autostradzie lub drodze ekspresowej 100 m za pojazdem.